4 szczegółowe strategie wyszukiwania słów kluczowych LSI, które poprawią Twoje SEO

  • 8 października 2018
 

Korzystanie z semantycznych słów kluczowych (LSI) jest bardzo dobrym rozwiązaniem pomagającym w podwyższeniu rankingu Twojej strony internetowej. Korzyści dla SEO będą tutaj niesamowite.

Prawidłowe wykorzystanie semantycznych słów kluczowych to przejaw właściwego rozumienia intencji internautów poszukującego informacji w sieci. Docelowe efekty są bardzo pozytywne, ze względu na wprowadzanie właściwych zmian w SEO. Przedstawione poniżej 4 techniki, pomogą we właściwym odnalezieniu LSI dla Twojej witryny.

1. Nie traktuj LSI jako synonimów

Szukając semantycznych słów kluczowych musisz szerzej spojrzeć na docelowe słowo kluczowe. Nigdy nie decyduj się na dobór słów, które znaczą jedynie mniej więcej to samo. Strona nigdy nie powinna wykorzystywać jedynie słów kluczowych opartych na synonimach do LSI. Do strony powinny kierować frazy opisujące temat bardziej koncepcyjnie. Zamiast wybierać dla strony o plażach nad polskim morzem frazy „najlepsze wybrzeże nad morzem”, stawiaj na frazy „wakacje nad Bałtykiem na plaży”.

2. Badaj różne wyszukiwania Google związane z Twoją witryną

Podstawowe wyniki wyszukiwana Google są pełne silnych sugestii i zwykle to na tej podstawie dobieramy LSI. W dolnej części wyszukiwarki znajdziesz domyśle słowa kluczowe, które Google wybrał dla Twojej witryny. Warto jednak przeglądać także inne napisy pojawiające się na pasku Google podczas wyszukiwania Twojej strony. Pozwoli to na lepsze i szersze dopasowanie słów kluczowych.

3. Szukaj LSI za pomocą narzędzi planowania słów kluczowych Google

Google udostępnia specjalne narzędzie do planowania słów kluczowych, które jest całkowicie bezpłatne. Pozwala ono na właściwe zidentyfikowanie fraz dla konkretnej witryny. Narzędzie sugeruje setki słów kluczowych zarówno pasujących do Twojej strony internetowej, jak i terminów i wyrażeń z nią związanych. Tego rodzaju planer słów kluczowych rozpoznaje ponadto frazy o największym natężeniu ruchu. Wpłynie to pozytywnie na kształtowanie strategii SEO. W ten sposób można tworzyć treści wokół tych słów kluczowych LSI, które zapewnią najwięcej korzyści.

4. Użyj narzędzia LSIGraph

Jest to kolejne darmowe narzędzie do generowania słów kluczowych LSI. Wystarczy wprowadzić dowolne słowo kluczowe związane ze swoją witryną, a narzędzie poda listę powiązanych fraz.

Pamiętaj, aby wybierać tylko te słowa kluczowe, które najlepiej opisują Twoją stronę internetową, a także działalność, jaką prowadzisz.