Te błędy popełnia wielu blogerów pracujących na WordPress

  • 18 października 2018
 

Platforma WordPress początkowo była wykorzystywana jedynie do tworzenia blogów. Dziś jest pełnowartościowym systemem zarządzającym treściami. Zapewnia wiele przydatnych funkcji, z których może korzystać każdy właściciela bloga. Niedoświadczeni twórcy często popełniają wiele błędów SEO na tej platformie. Wpływa to na ranking, jaki ich witryny zajmują w wyszukiwarce.

Niewłaściwe stosowanie optymalizowanego motywu blogowania SEO

Jeżeli jesteś niedoświadczonym blogerem, może umknąć Ci informacja o tym, że WordPress oferuje motywy zoptymalizowane pod kątem SEO. Są one bardzo pomocne do zdobywania wyższych pozycji w wynikach wyszukiwania. Jeżeli z tego rozwiązania nie korzystasz, inni blogerze mogą Cię wyprzedzić.

Motywów optymalizowanych pod kątem SEO jest kilka. Do najpopularniejszych należą:

– Divi,

– MagPlus,

– Jevelin.

Brak optymalizacji formularza kontaktowego pod kątem SEO

Formularz kontaktowy powinien znaleźć się na każdym blogu, niezależnie od tego, czy jest on w początkowej fazie tworzenie, czy działa już w pełnoprawny sposób. Właściwa optymalizacja tego elementu sprawi, że obserwatorzy szybko znajdą Twój blog. Przełoży się to na zwiększenie natężenia ruchu.

Brak optymalizacji grafiki na blogu

Wysokiej jakości grafika to podstawa każdego profesjonalnie działającego bloga. Wielu twórców zapomina jednak o optymalizacji zdjęć. Jest to element, o który w szczególny sposób należy zadbać. Wpłynie pozytywnie na szybkość ładowania strony, a także pomoże zwiększyć wyniki w Google PageSpeed.

Aby zoptymalizować swoje obrazy na blogu, możesz skorzystać z dostępnych wtyczek optymalizacyjnych. Pomogą skompresować fotografie, bez negatywnego wpływu na ich rozdzielczość. Do wyboru są m.in.:

– Smush It,

– EWWW Image Optimizer,

– TinyPNG.

Niewłaściwe słowa kluczowe

Blog należy optymalizować pod kątem wyszukiwarki. Nie odkrywamy tym żadnej tajemnicy. Wybór odpowiednich słów kluczowych ma więc ogromne znaczenie. Jeżeli działania SEO pod tym kątem zostało przeprowadzone we właściwy sposób, możesz zwiększyć swoje szanse na osiągnięcie sukcesu. Pamiętaj, że frazy powinny definiować treść Twojej witryny.

Nieprzywiązywanie wagi do jakości prezentowanych treści

Najważniejszym aspektem każdego bloga jest treść. Przynajmniej, z założenia, tak powinno być. Upewnij się, czy:

– proponowany content odznacza się wysoką jakością, jest merytoryczny i przydatny dla odbiorców,

– wykazujesz się konsekwencją w prowadzonych działaniach (regularne zamieszczanie wpisów) – możesz skorzystać z kalendarza redakcyjnego do planowania kolejnych artykułów. Unikniesz wtedy sytuacji, w której na Twojej witrynie będą występowały duże przerwy pomiędzy kolejnymi wpisami.